Aby ste zistili, prečo organizujeme školenie Výživný Pohyb, najprv Vás zoznámime s jeho predchodcom, školením Zdravé, Funkčné a Výkonné Telo.


Školenie Výživný Pohyb vzniklo z bývalého školenia Zdravé, Funkčné a Výkonné Telo (ZFVT), ktoré sa prvýkrát uskutočnilo v roku 2015, posledný krát v roku 2017 a absolvovalo ho bezmála 200 spokojných účastníkov.


Cieľom školenia ZFVT bolo priniesť na Slovensko úplne nové praktické školenie, pre ľudí, ktorí sa rozhodli od základov prebrať zodpovednosť za svoje telo a zmeniť svoje stravovacie, cvičebné a iné návyky, aby rozumeli súvislostiam a vedeli sa lepšie orientovať v mori dezinformácií a protichodných názorov.

Školenie ZFVT malo viac dní a jednou z jeho najobľúbenejších častí bol práve cvičebný deň, kedy sme od rána do večera preberali cvičenie, pohyb, ľudské telo, ale hlavne veľa skúšali, cvičili a  objavovali.

vyzivny_pohyb_coverjpg

Uvedomili sme si za tie dva roky, že ak chceme školenie ešte viac skvalitniť, musíme ho viac špecializovať, pretože možno niektorí majú záujem IBA o cvičebnú pohybovú a regeneračnú časť, naopak niektorí iba o vzdelávaciu časť o nastavení mysle, životospráve a strave. 

Aj preto sme prestali robiť školenie ZFVT a vytvorili sme dve nové školenia, s oveľa väčšiou špecializáciou. Tým prvým bolo školenie Ovládni Svoje Telo, ktoré začalo v roku 2017 a ktorého hlavným zámerom je poskytnúť ľuďom praktické a teoretické informácie o tom, ako sa zorientovať v oblastiach životosprávy, cvičenia, stravy a budovania systémov. Toto školenie je primárne pre začiatočníkov a aj keď je dosť náučné, nie je to cvičebné školenie v telocvični. Cieľom tohto školenia je zamerať sa na myseľ.

Druhým novým školením sa stalo práve toto školenie Výživný Pohyb, ktoré je zamerané na pohybovú sústavu. Budeme sa samozrejme aj učiť veľa nových vecí, ale primárné zameranie je pohyb a cvičenie, na tomto školení sa nebude preberať strava ani životospráva, ale len pohyb, tréning a regenerácia. Na tomto školení si prídu na svoje začiatočníci, ale aj pokročilý, keďže niektoré cviky sa budú trénovať podľa toho, na akej úrovni sa momentálne nachádzate.

Musíme povedať, že zatiaľ sa nám to zdá ako skvelý krok rozdeliť školenie ZFVT na dve školenia. Jednak si každý príde na to svoje, jednak majú obe rozdielnú atmosféru (hotel / telocvičňa) a tak sa môžeme naozaj plne sústrediť na hlavnú tému školenia.

Na záver jedna veľká výhoda, ktorú si uvedomujeme pri organizovaní týchto školení a tou je to, že nás veľmi baví učiť a tieto školenia nie sú zdroj príjmu, na ktorý sme odkázaní, takže keby sme zistili, že o školenie nie je záujem, alebo že sú negatívne ohlasy, alebo že nemáme čo nové na školení odovzdať, tak by sme ich nerobili len preto, že ich máme naplánované v nejakom našom "ročnom pláne". Vždy po každom školení sa stretneme, aby sme si školenie vyhodnotili a dohodneme sa, kedy budeme robiť ďalšie školenie a čo môžeme zmeniť. Preto aj neradi odpovedáme na otázku, kedy a či bude ďalšie školenie - áno, jedným očkom už máme vyhliadnuté nejaké termíny, ale nechceme byť viazaní tým, že ich musíme robiť - my to robíme, lebo to chceme robiť.

Tak, to bolo pár zaujímavostí o školení, veríme, že sa vidíme už na tom ďalšiom!

Mišo Duchoň & Vlado Zlatoš

Odporúčané články na preštudovanie:

AKO ZAČAŤ S VÝŽIVNÝM POHYBOM

AKO BUDOVAŤ POHYBOVÉ ZÁKLADY (+WORKSHOP)

SPOZNAJ ZÁKLADNÉ PRINCÍPY BUDOVANIA FUNKČNEJ SILY

AKO CHÔDZA NA BOSO (BAREFOOT) OVPLYVŇUJE CELÉ TELO?

MINIMÁLNA FYZICKÁ ZDATNOSŤ ČLOVEKA

AKO BUDOVAŤ SILU VRCHNEJ ČASTI TRUPU?

AKO SA NAUČIŤ ROVNÚ STOJKU (TUTORIAL)

ČO JE TO VÝŽIVNÝ POHYB (DEFINÍCIA POJMU)

CVIČTE NA GYMNASTICKÝCH KRUHOCH A BUDUJTE FUNKČNÚ SILU

VYBOJUJTE SI LEPŠIU METABOLICKÚ KONDÍCIU ZÁPASENÍM

OPRAVTE VBOČENÉ KOLENÁ A PREPADNUTÉ KLENBY

ZVÝŠTE FYZICKÚ ZDATNOSŤ DOMÁCIM CVIČENÍM

BUDUJTE SILNÉ PAŽE OD LOPATIEK

ZVLÁDNITE NAJŤAŽŠIE KLIKY NA SVETE

DAJÚ SA NABERAŤ SVALY PRI LOWCARBE?

AKO NA ŠPORTOVÉ VÝKONY VPLÝVA LOWCARB?

ROZHODNITE SA, PREČO CHCETE MAŤ SVALY