Ako to celé začalo

Školenie Výživný Pohyb vzniklo z bývalého školenia Zdravé, Funkčné a Výkonné Telo (ZFVT), ktoré sa prvýkrát uskutočnilo v roku 2015, posledný krát v roku 2017 a absolvovalo ho bezmála 200 spokojných účastníkov.

Cieľom školenia ZFVT bolo priniesť na Slovensko úplne nové praktické školenie, pre ľudí, ktorí sa rozhodli od základov prebrať zodpovednosť za svoje telo a zmeniť svoje stravovacie, cvičebné a iné návyky, aby rozumeli súvislostiam a vedeli sa lepšie orientovať v mori dezinformácií a protichodných názorov. Školenie ZFVT malo viac dní a jednou z jeho najobľúbenejších častí bol práve cvičebný deň, kedy sme od rána do večera preberali cvičenie, pohyb, ľudské telo, ale hlavne veľa skúšali, cvičili a  objavovali.

vyzivny_pohyb_coverjpg

Uvedomili sme si za tie dva roky, že ak chceme školenie ešte viac skvalitniť, musíme ho viac špecializovať, pretože možno niektorí majú záujem IBA o cvičebnú pohybovú a regeneračnú časť, naopak niektorí iba o vzdelávaciu časť o nastavení mysle, životospráve a strave. 

Aj preto sme prestali robiť školenie ZFVT a vytvorili sme dve nové školenia, s oveľa väčšiou špecializáciou. Tým prvým bolo školenie Ovládni Svoje Telo, ktoré začalo v roku 2017 a ktorého hlavným zámerom bolo poskytnúť ľuďom praktické a teoretické informácie o tom, ako sa zorientovať v oblastiach životosprávy, cvičenia, stravy a budovania systémov. Toto školenie bolo primárne pre začiatočníkov.

Druhé vytvorené školenie Výživný Pohyb, je zamerané na pohybovú sústavu. Vlado a Michal tieto všetky školenia spoločne realizovali do polovice roka 2018 a mali tak spoločne pozitívny vplyv na viac ako 500 ľudí. Aktuálne školenia vykonáva iba Vlado a s Michalom rozvíjajú iné aktivity a navzájom si predávajú nadobudnuté skúsenosti. 

Tešíme sa na vás na spoločnom školení.
Vlado Zlatoš & Michal Duchoň

Odporúčané články na preštudovanie:

AKO ZAČAŤ S VÝŽIVNÝM POHYBOM

AKO BUDOVAŤ POHYBOVÉ ZÁKLADY (+WORKSHOP)

SPOZNAJ ZÁKLADNÉ PRINCÍPY BUDOVANIA FUNKČNEJ SILY

AKO CHÔDZA NA BOSO (BAREFOOT) OVPLYVŇUJE CELÉ TELO?

MINIMÁLNA FYZICKÁ ZDATNOSŤ ČLOVEKA

AKO BUDOVAŤ SILU VRCHNEJ ČASTI TRUPU?

AKO SA NAUČIŤ ROVNÚ STOJKU (TUTORIAL)

ČO JE TO VÝŽIVNÝ POHYB (DEFINÍCIA POJMU)

CVIČTE NA GYMNASTICKÝCH KRUHOCH A BUDUJTE FUNKČNÚ SILU

VYBOJUJTE SI LEPŠIU METABOLICKÚ KONDÍCIU ZÁPASENÍM

OPRAVTE VBOČENÉ KOLENÁ A PREPADNUTÉ KLENBY

ZVÝŠTE FYZICKÚ ZDATNOSŤ DOMÁCIM CVIČENÍM

BUDUJTE SILNÉ PAŽE OD LOPATIEK

ZVLÁDNITE NAJŤAŽŠIE KLIKY NA SVETE

DAJÚ SA NABERAŤ SVALY PRI LOWCARBE?

AKO NA ŠPORTOVÉ VÝKONY VPLÝVA LOWCARB?

ROZHODNITE SA, PREČO CHCETE MAŤ SVALY